Trendy w projektowaniu wnętrz użytkowych


Wystrój wnętrz komercyjnych ma coraz większe znaczenie dla powodzenia danej usługi. Hotele, restauracje czy biurowce zaprojektowane w ciekawy sposób przyciągają klientów. Dlatego też biura projektowe, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców, przygotowują coraz to śmielsze aranżacje. W ten sposób można mieć pewność, że dany budynek użytkowy zostanie zauważony, a co za tym idzie, zwiększy się jego prestiż. Taki zabieg jest niezwykle istotny z marketingowego punktu widzenia. Jednakże, tak jak w przypadku pomieszczeń prywatnych, również dekoracja tych użytkowych podlega obowiązującym trendom. W ostatnich miesiącach hitem było zastosowanie surowych materiałów w roli mebli, np. drewnianych palet jako stolików czy kanap. Co tym razem proponować będą biura projektowe? Poniżej najmodniejsze style w najbliższym sezonie.

Barokowy szyk

Styl, który charakteryzuje się przepychem, doskonale sprawdza się przy aranżacjach pokoi hotelowych, gdzie na niewielkiej powierzchni trzeba umieścić wiele elementów. Taki styl sprawdza się też w kameralnych restauracjach. Aktualnie trend ten przede wszystkim w żartobliwy sposób łączy dawny barok z elementami vintage oraz glamour, co pozwala uniknąć nieprzyjemnego dla oka kiczu. Dominującymi kolorami jest złoto, czerń oraz purpura. Nie brakuje też bogato zdobionych dodatków, m.in. puszystych dywaników i luster z kwiatową ornamentyką czy przytłumionego światła świec. Niezbędne są duże, luksusowe meble jak sofa z pikowaną tapicerką oraz błyszcząca komoda ozdobiona kryształkami.

Zaskakujące połączenia

Nowoczesne wzornictwo i intensywne barwy świetnie sprawdzają się w aranżacjach komercyjnych. Jednym z ważniejszych trendów w najbliższym czasie będzie zestawianie industrialnego charakteru pomieszczenia z intensywnym akcentem kolorystycznym. Metalowe meble i ściana w kolorze cyklamenu gwarantują wyraziste wnętrze, świetne dla nowatorskiego klubu czy modnego hoteliku. Interesujący efekt zapewnia też łączenie matowych i błyszczących powierzchni. Ponadto coraz popularniejsze jest wprowadzenie do wnętrz użytkowych geometrycznych form i wzorów jako elementów dekoracyjnych, np. w postaci rzeźby czy ściany działowej.

Sprofilowane wnętrze

Projektowanie wnętrz użytkowych pod określoną grupę docelową może okazać się strzałem w dziesiątkę. Jeżeli styl będzie dopasowany do upodobań klienta z pewnością pozytywnie wpłynie na jego reakcje. Z takim miejsce zdecydowanie łatwiej będzie można się utożsamić. Dlatego właśnie powstają nowoczesne kafejki dla miłośników zwierząt czy filmów. Cała aranżacja wypełniona jest wówczas charakterystycznymi elementami. Ponadto można też tworzyć wnętrza o profilu danej grupy społecznej – rodzinnej, biznesowej, wakacyjnej. Minimalistyczny design czy marynistyczny styl to dobry wybór, gdy funkcja hotelu czy innego obiektu jest jasno sprecyzowana. Trend w postaci profilowania nie jest wielką nowością, ale rozwija się na coraz węższe dziedziny.


Dodaj komentarz